O nas

Nie trzeba rzucać wszystkiego, aby podróżować, a niezwykłe miejsca mogą kryć się tuż za horyzontem – to nasze motto, z którym tworzymy tego bloga! Nie rzucamy zatem korporacji, nie ruszamy w podróż dookoła świata, a zamiast tego próbujemy znaleźć niezwykłe miejsc tuż obok – w Polsce i Europie. I wiecie co? DA RADĘ!

Dlatego też znajdziecie tutaj:

– informacje o ciekawych i mniej znanych miejscach w Polsce i Europie;

– sporą dawkę ciekawostek dotyczących historii i sztuki;

– porady samochodowe – ponieważ auto jest naszym głównym środkiem lokomocji;

– trochę przemyśleń, refleksji i śmieszków z drogi – znamy się od czasów licealnych, jesteśmy zupełnie różni, więc czasem wychodzi niezła komedia, a czasem udaje nam się rozszyfrować świat.

KIM JESTEŚMY?

SYLWIA DEC

Dziewczyna ze stuletniego domu. Miłość do rodzinnych historii wyewoluowała u niej w miłość do historii i staroci wszelakich – dlatego poza blogiem działa też w projekcie Białystok z drewna, poznając przeszłość swojego miasta. Na co dzień pracuje po kreatywnej stronie internetu, pisać nauczyła się prawie tak szybko, jak mówić i do dziś ma słabość do obu tych czynności.

W zespole Dec&Dec zajmuje się wyszukiwaniem miejsc i historii, pisze większość tekstów, przygotowuje fotografie i czaruje w mediach społecznościowych.

1

AREK DEC

Człowiek z komputerem w oczach. Scena z Matrixa, w której Neo widzi cyfry zamiast świata, jest o nim. Informatyk z zapędami na introwertyka. W wolnych chwilach śpiewa w dwóch chórach, zna na pamięć wszystkie części „Wiedźmina”, robi najlepszy chleb na świecie – po prostu człowiek renesansu.

W zespole Dec&Dec to on liczy kilometry, litry paliwa i godziny do celu, przekuwa szalone idee w konkretne czyny i tworzy bloga od strony technicznej.

2

Skoda Fabia

Srebrna eminencja naszego układu. Na co dzień śmiga grzecznie białostockimi drogami, stoi w korkach, a w zimie zamarzają jej zamki. Kiedy jednak trzeba, staje się tygrysicą szos i lwicą autostrad, zdobywa szczyty i pruje aż za horyzont. Z silnikiem 1.2, bo przecież only sky is the limit!

Untitled design (14)

 

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, nawiązać współpracę, albo poinformować, że jesteśmy fajni,  pisz na kontakt@decidec.pl.

Jesteśmy także na Facebooku – znajdź nas i obserwuj nasze drogi :)

  • Oo, wieje stąd entuzjazmem :) Miło Was poznać!

    • dec&dec

      Cześć, fajnie, że wpadłaś 😀